ROPSKAUPPA.FI                              
perjantai, 11 helmikuu 2022 09:05

Mika Pulkkinen sivuun RoPSin valmennuspäällikön tehtävistä

Kirjoittanut
Arvostele tätä artikkelia
(0 ääntä)
Mika Pulkkinen ei jatka Rovaniemen Palloseuran valmennuspäällikkönä.

Loppuvuodesta 2019 työnsä Rovaniemellä aloittanut Mika Pulkkinen ei jatka Rovaniemen Palloseuran valmennuspäällikkönä taloudellisista ja tuotannollisista syistä.

Pulkkisen moninaisten työtehtävien joukossa ovat olleet muun muassa RoPSin junioriputken vanhimmat joukkueet, yhteistyö Huuhkaja- ja Helmaripolun kanssa ja vuonna 2020 hän oli mukana edustusjoukkueen valmennusryhmässä.

Pulkkisen työtehtävät tullaan jakamaan seuran muiden työntekijöiden kesken.

Rovaniemen Palloseura kiittää Mika Pulkkista seuran eteen antamastaan panoksesta ja toivottaa kaikkea hyvää jatkoon.

 

Juttua muokattu kello 16:45: Päätöksen taustalla olleet syyt lisätty.

Luettu 2293 kertaa

Tietoa meistä

Rovaniemen Palloseura on Lapin suurin urheiluseura sekä Pohjois-Suomen johtava jalkapalloseura. Edustusjoukkueemme pelaavat Kakkosta sekä miehissä että naisissa. Naisten kakkosjoukkue pelaa Naisten Kolmosessa. Toimintamme pohja on yli 1000 junioripelaajassamme, joille haluamme luoda turvallisen harrastusympäristön sekä tavoitteellisille pelaajille selkeän polun aina kansainvälisille kentille saakka.

Ota yhteyttä

Puheenjohtaja
Matti Poikajärvi
+358 405 388 325
matti.poikajarvi@rops.fi

Toiminnanjohtaja
Jari Näsman
jari.nasman@rops.fi
+358 505 990 309