ROPSKAUPPA.FI                              
torstai, 24 elokuu 2023 22:06

RoPS:n uutta strategiaa esitellään avoimessa tiedotustilaisuudessa

Arvostele tätä artikkelia
(0 ääntä)

Tilaisuudet ovat avoimia kaikille sidosryhmille ja aiheesta kiinnostuneille.

Rovaniemen Palloseuran vasta valmistuneen strategian sisältöä avataan seuran järjestämissä avoimissa tiedotustilaisuuksissa. Tilaisuudet on tarkoitettu kaikille sidosryhmille, joilla oli mahdollisuus myös vaikuttaa strategian sisältöön keväällä järjestetyn sidosryhmäkyselyn kautta – seuran jäsenet, pelaajat ja heidän perheensä, valmentajat, toimihenkilöt, kannattajat, alumnit ja yhteistyökumppanit.

Tilaisuudessa strategiasta ja seuran kuulumisista kertovat puheenjohtaja Matti Poikajärvi, toiminnanjohtaja Jari Näsman ja urheilutoimenjohtaja Jari Ilola.

Tervetuloa kuulemaan ja kommentoimaan uutta strategiaa, jonka olemme yhdessä luoneet!

Tilaisuus järjestetään Teamsin välityksellä keskiviikkona 30.8. klo 17-18.

Liity kokoukseen tästä linkistä 


Aiemmin ilmoitetusta poiketen toinen tilaisuus torstailta 31.8. jouduttiin perumaan, pahoittelut tästä!

 

Lisätietoja:

Matti Poikajärvi
Puheenjohtaja
040 538 8325
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Luettu 1144 kertaa

Tietoa meistä

Rovaniemen Palloseura on Lapin suurin urheiluseura sekä Pohjois-Suomen johtava jalkapalloseura. Edustusjoukkueemme pelaavat Kakkosta sekä miehissä että naisissa. Naisten kakkosjoukkue pelaa Naisten Kolmosessa. Toimintamme pohja on yli 1000 junioripelaajassamme, joille haluamme luoda turvallisen harrastusympäristön sekä tavoitteellisille pelaajille selkeän polun aina kansainvälisille kentille saakka.

Ota yhteyttä

Puheenjohtaja
Matti Poikajärvi
+358 405 388 325
matti.poikajarvi@rops.fi

Toiminnanjohtaja
Jari Näsman
jari.nasman@rops.fi
+358 505 990 309