ROPSKAUPPA.FI                              
sunnuntai, 12 helmikuu 2023 15:37

Vielä ehdit vastata sidosryhmäkyselyyn

Arvostele tätä artikkelia
(1 ääni)

RoPS osallistaa laajaa joukkoa kehittämistyön pohjaksi. Kehittämiskyselyyn saatu jo yli 220 vastausta. Kysely on avoinna 19. helmikuuta asti. 

Rovaniemen Palloseuran johtokunta on käynnistänyt seuran uudistamistyön. Uutta alkua tukemaan ja toiminnan uudistamista vauhdittamaan on koottu useita asiantuntijoista koostuvia työryhmiä. Kaikki työryhmät ovat aloitteet toimintansa tammikuussa. Käynnissä on jo useita projekteja ja prosesseja. Kehittämistyön alkuun kuunnellaan myös laajaa joukkoa sidosryhmiä: junioreita, edustuksen pelaajia, vanhempia, toimihenkilöitä, valmentajia, alumneja sekä kannattajia ja yhteistyökumppaneita. Viikon aikana kehittämiskyselyyn on vastannut jo yli 220 henkilöä.

- RoPS on jäseniänsä ja yhteisöä varten. Kaikki onnistunut kehittämistyö lähtee hyvästä vuoropuhelusta, kuuntelusta ja asiakasymmärryksestä. Siksi haluamme osallistaa mahdollisimman laajasti eri sidosryhmiä tässä uuden alun kynnyksellä, kehittämistyömme perustaksi. Käynnistetty kysely on herättänyt suurta kiinnostusta ja luo uskoa onnistumiseen, sanoo puheenjohtaja Matti Poikajärvi.  

Vastaamalla sidosryhmäkyselyyn voi vaikuttaa seuran toimintaan niin lyhyellä kuin pitkällä aikavälillä. RoPS:n sidosryhmäkysely on auki 19.2.2023 asti, jonka jälkeen tulokset analysoidaan käynnistettyä strategiatyötä varten. RoPSn uudistuneet strategialinjaukset tullaan esittelemään seuran kevätkokouksessa 27.3.2023.

Sidosryhmäkyselyn löydät verkkosivuillamme aiemmin julkaistusta uutisesta (osallistumislinkit uutisen lopussa):

https://www.rops.fi/seura/rops-ry/uutiset/item/8719-rops-keraeae-eri-sidosryhmiltae-naekemyksiae-seuran-uutta-strategiatyoetae-varten

 

RoPS – Rovaniemen Palloseura ry

  • vuonna 1950 perustettu jalkapalloseura.
  • Rovaniemen suurin lasten ja nuorten liikuttaja.
  • Lapin suurin urheiluseura. Pohjois-Suomen suurin jalkapalloseura.
  • Yli 1000 pelaajaa.
  • Miesten ja naisten edustusryhmät sekä 15 valmennusryhmää eri ikäryhmissä sekä kaksi soveltavan jalkapallon ryhmää.
  • Yli 550 jäsentä.
  • Yli 150 vapaaehtoistyöntekijää.
  • Edustusjoukkueiden kotiottelut Rovaniemen keskuskentällä.
  • Tällä hetkellä yli 50 yhteistyökumppania: https://www.rops.fi/seura/rops-ry/tukijat-sinisellae-sydaemellae
  • Verkkokauppa: https://www.ropskauppa.fi/


Lisätietoja antavat

Matti Poikajärvi
Puheenjohtaja
040 538 8325
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Jari Näsman
Toiminnanjohtaja
050 5990309
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

 

Luettu 528 kertaa

Tietoa meistä

Rovaniemen Palloseura on Lapin suurin urheiluseura sekä Pohjois-Suomen johtava jalkapalloseura. Edustusjoukkueemme pelaavat Kakkosta sekä miehissä että naisissa. Naisten kakkosjoukkue pelaa Naisten Kolmosessa. Toimintamme pohja on yli 1000 junioripelaajassamme, joille haluamme luoda turvallisen harrastusympäristön sekä tavoitteellisille pelaajille selkeän polun aina kansainvälisille kentille saakka.

Ota yhteyttä

Puheenjohtaja
Matti Poikajärvi
+358 405 388 325
matti.poikajarvi@rops.fi

Toiminnanjohtaja
Jari Näsman
jari.nasman@rops.fi
+358 505 990 309