ROPSKAUPPA.FI                              
maanantai, 28 marraskuu 2022 15:06

Tukikampanjassa mukana lukuisia paikallisia yrityksiä

Arvostele tätä artikkelia
(13 ääntä)

Vajaa viikko sitten käynnistetty RoPS:n pelastuskampanja on saanut monet yritystukijat liikkeelle.  Julkaisemme tukijoiden nimet verkkosivuillamme.

Rovaniemen Palloseura vetosi vajaa viikko sitten avoimella kirjeellä kaikkiin tukijoihinsa ja kannattajiinsa, jotta seura onnistuisi välttämään konkurssimenettelyn käynnistymisen. Tukikampanjan avulla saadaan lisäaikaa seuran taloudellisen tilanteen tasapainottamiseen.

Maanantai-iltapäivään 28. marraskuuta mennessä tukikampanja on tuottanut 52 000 €.

Lista kaikista kampanjaan mukaan lähteneistä yrityksistä löytyy täältä: Tukijat – Sinisellä Sydämellä
Listaa päivitetään kampanjan edetessä.

Myös lukuisat yksityishenkilöt ovat liittyneet seuran jäseneksi tai osallistuneet tukikampanjaan. Myös tämä apu on korvaamattoman tärkeää.

Jäsenenä voit olla mukana seuran uuden tulevaisuuden tekemisessä. Vuoden 2022 loppuun mennessä liittyneet jäsenet saavat lisäksi Aluekausarin kaudelle -23, jolla vapaa pääsy kaikkiin RoPS:n miesten ja naisten edustusjoukkueiden kotiotteluihin: Liity jäseneksi

Muita tukivaihtoehtoja yksityishenkilöille ja yrityksille: Tukituotteet ropskauppa.fi

 

Aiemmat uutiset aiheesta:

Avoin kirje rovaniemeläisen jalkapallon ystäville (23.11.2022)

Pelastetaan RoPS -kampanja lupaavasti käyntiin (25.11.2022)

Luettu 3731 kertaa

Tietoa meistä

Rovaniemen Palloseura on Lapin suurin urheiluseura sekä Pohjois-Suomen johtava jalkapalloseura. Edustusjoukkueemme pelaavat Kakkosta sekä miehissä että naisissa. Naisten kakkosjoukkue pelaa Naisten Kolmosessa. Toimintamme pohja on yli 1000 junioripelaajassamme, joille haluamme luoda turvallisen harrastusympäristön sekä tavoitteellisille pelaajille selkeän polun aina kansainvälisille kentille saakka.

Ota yhteyttä

Puheenjohtaja
Matti Poikajärvi
+358 405 388 325
matti.poikajarvi@rops.fi

Toiminnanjohtaja
Jari Näsman
jari.nasman@rops.fi
+358 505 990 309