sunnuntai, 18 lokakuu 2015 20:39

RoPS muisti tasavuosia täyttäneitä

Kirjoittanut
Arvostele tätä artikkelia
(0 ääntä)
Kuvassa muistetut vas. Sanna Korteniemi, Matti Vikman, Petteri Karila, Paula Kantola, Petri Jaatinen, Arto Autti ja Anja Herva. Kuvassa muistetut vas. Sanna Korteniemi, Matti Vikman, Petteri Karila, Paula Kantola, Petri Jaatinen, Arto Autti ja Anja Herva. Kuva: Eero Yrjänheikki

Rovaniemen Palloseura muisti ennen RoPS-KuPS-Veikkausliigaottelua seuran entisiä pelaajia sekä seuran toiminnassa mukana olevia henkilöitä, jotka olivat kuluneen kesän ja syksyn aikana saaneet tasavuosia täyteen.

RoPS:n pelipaidan omalla nimellään ja ikävuosia osoittavalla numerolla sai myös vastikään 70 vuotta täyttänyt "legenda" Martti Kuusela, jonka pelaajaura alkoi aikoinaan RoPS:n junioreissa.

  RoPS muisti myös äskettäin 70 vuotta täyttänyttä Martti Kuuselaa pelipaidalla. (Kuva: Eero Yrjänheikki)

Luettu 1670 kertaa