ROPSKAUPPA.FI                              
sunnuntai, 18 lokakuu 2015 20:39

RoPS muisti tasavuosia täyttäneitä

Kirjoittanut
Arvostele tätä artikkelia
(0 ääntä)
Kuvassa muistetut vas. Sanna Korteniemi, Matti Vikman, Petteri Karila, Paula Kantola, Petri Jaatinen, Arto Autti ja Anja Herva. Kuvassa muistetut vas. Sanna Korteniemi, Matti Vikman, Petteri Karila, Paula Kantola, Petri Jaatinen, Arto Autti ja Anja Herva. Kuva: Eero Yrjänheikki

Rovaniemen Palloseura muisti ennen RoPS-KuPS-Veikkausliigaottelua seuran entisiä pelaajia sekä seuran toiminnassa mukana olevia henkilöitä, jotka olivat kuluneen kesän ja syksyn aikana saaneet tasavuosia täyteen.

RoPS:n pelipaidan omalla nimellään ja ikävuosia osoittavalla numerolla sai myös vastikään 70 vuotta täyttänyt "legenda" Martti Kuusela, jonka pelaajaura alkoi aikoinaan RoPS:n junioreissa.

  RoPS muisti myös äskettäin 70 vuotta täyttänyttä Martti Kuuselaa pelipaidalla. (Kuva: Eero Yrjänheikki)

Luettu 1965 kertaa

Tietoa meistä

Rovaniemen Palloseura on Lapin suurin urheiluseura sekä Pohjois-Suomen johtava jalkapalloseura. Edustusjoukkueemme pelaavat Kakkosta sekä miehissä että naisissa. Naisten kakkosjoukkue pelaa Naisten Kolmosessa. Toimintamme pohja on yli 1000 junioripelaajassamme, joille haluamme luoda turvallisen harrastusympäristön sekä tavoitteellisille pelaajille selkeän polun aina kansainvälisille kentille saakka.

Ota yhteyttä

Puheenjohtaja
Matti Poikajärvi
+358 405 388 325
matti.poikajarvi@rops.fi

Toiminnanjohtaja
Jari Näsman
jari.nasman@rops.fi
+358 505 990 309