ROPSKAUPPA.FI                              
maanantai, 16 touko 2016 09:42

RoPSin B-tytöille vierastappio

Kirjoittanut
Arvostele tätä artikkelia
(0 ääntä)

Siilinjärven Palloseura voitti Rovaniemen Palloseuran 3–2 (2–0) jalkapallon B-tyttöjen Ykkösen ottelussa sunnuntaina Ahmon tekonurmella, Siilinjärvellä.

Tappiosta huolimatta RoPS jatkaa lohkonsa kärkipaikalla. Rovaniemeläisten maaleista vastasivat Ronja Nieminen ja ottelun lopussa onnistunut >Milja Fräki. RoPSin seuraava ottelu on Torniossa 28. toukokuuta, kun se kohtaa Tornion Pallo -47:n.

© 2016 Lapin Kansa

Luettu 476 kertaa

Tietoa meistä

Rovaniemen Palloseura on Lapin suurin urheiluseura sekä Pohjois-Suomen johtava jalkapalloseura. Edustusjoukkueemme pelaavat Kakkosta sekä miehissä että naisissa. Naisten kakkosjoukkue pelaa Naisten Kolmosessa. Toimintamme pohja on yli 1000 junioripelaajassamme, joille haluamme luoda turvallisen harrastusympäristön sekä tavoitteellisille pelaajille selkeän polun aina kansainvälisille kentille saakka.

Ota yhteyttä

Puheenjohtaja
Matti Poikajärvi
+358 405 388 325
matti.poikajarvi@rops.fi

Toiminnanjohtaja
Jari Näsman
jari.nasman@rops.fi
+358 505 990 309