ROPSKAUPPA.FI                              
maanantai, 01 elokuu 2011 10:46

RoPSin B-tytöillä vahva vierasavaus

Kirjoittanut
Arvostele tätä artikkelia
(0 ääntä)

Jalkapallon Ykköseen syyskaudeksi noussut RoPSin Btytöt avasivat sarjan vahvasti. RoPS oli tyly vieras oululaiselle Ajax-OsPalle ja rovaniemeläiset veivät pisteet maalein 1-4 (1-2).

RoPSin maaleista vastasivat Tinja Jokelainen, Jenni Nikkeri kahdesti ja Pauliina Kämä. Valmentaja Raimo Miettunen oli tyytyväinen vieraspisteisiin ja joukkueen vahvaan esitykseen. Koko joukkue pelasi Miettusen mukaan hyvin, mutta varsinkin Sara Montonen pelasi laidalla vahvan pelin. JL

© 2011 Lapin Kansa

 

Luettu 1682 kertaa

Tietoa meistä

Rovaniemen Palloseura on Lapin suurin urheiluseura sekä Pohjois-Suomen johtava jalkapalloseura. Edustusjoukkueemme pelaavat Kakkosta sekä miehissä että naisissa. Naisten kakkosjoukkue pelaa Naisten Kolmosessa. Toimintamme pohja on yli 1000 junioripelaajassamme, joille haluamme luoda turvallisen harrastusympäristön sekä tavoitteellisille pelaajille selkeän polun aina kansainvälisille kentille saakka.

Ota yhteyttä

Puheenjohtaja
Matti Poikajärvi
+358 405 388 325
matti.poikajarvi@rops.fi

Toiminnanjohtaja
Jari Näsman
jari.nasman@rops.fi
+358 505 990 309