ROPSKAUPPA.FI                              
maanantai, 21 kesäkuu 2004 03:00

RoPS B sinetöi jatkon I divariin

Kirjoittanut
Arvostele tätä artikkelia
(0 ääntä)

Rovaniemen Palloseuran B-nuoret haki arvokkaan vierasvoiton ikäluokan I divisioonassa sunnuntaina Jyväskylästä. RoPS voitti ottelun 2-1 (1-0) ja sinetöi paikkansa ykköseen myös syyskierrokselle.

 

RoPSilla on kevätkierrokselta jäljellä vielä keskiviikon kotiottelu iisalmelaista PK-37:ää vastaan. Ottelu pelataan Keinuvuopajan nurmella klo 18.

RoPSin valmentajan Kari Hartikaisen mukaan vieraat ansaitsivat voittonsa sunnuntaina.

- Pojat halusivat voittoa enemmän ja onnistumisia tuli joka rintamalla.

RoPSin maalit merkittiin Eetu Parpalalle ja Heikki Hartikaiselle. Kentän paras pelaaja oli RoPSin toppari Timo Harvey, Janne Turpeenniemi ja Aleksi Vipusaari muodostivat keskikentällä vahvan kaksikon.

© 2004 Lapin Kansa

Luettu 987 kertaa

Tietoa meistä

Rovaniemen Palloseura on Lapin suurin urheiluseura sekä Pohjois-Suomen johtava jalkapalloseura. Edustusjoukkueemme pelaavat Kakkosta sekä miehissä että naisissa. Naisten kakkosjoukkue pelaa Naisten Kolmosessa. Toimintamme pohja on yli 1000 junioripelaajassamme, joille haluamme luoda turvallisen harrastusympäristön sekä tavoitteellisille pelaajille selkeän polun aina kansainvälisille kentille saakka.

Ota yhteyttä

Puheenjohtaja
Matti Poikajärvi
+358 405 388 325
matti.poikajarvi@rops.fi

Toiminnanjohtaja
Jari Näsman
jari.nasman@rops.fi
+358 505 990 309