Sarjataulukko

Lohko A
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 HJK 6 5 1 0 23 1 22 16
2 KäPa 6 4 1 1 21 5 16 13
3 FC Honka 6 4 1 1 16 4 12 13
4 TPS 6 3 2 1 9 7 2 11
5 PKKU 6 3 0 3 10 9 1 9
6 FC Inter 6 2 2 2 10 9 1 8
7 PK-35 6 2 1 3 8 16 -8 7
8 HPS/FC POHU 5 1 0 4 4 13 -9 3
9 FC Espoo 5 1 0 4 3 15 -12 3
10 VJS 6 0 0 6 3 28 -25 0
Lohko B
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 OLS 5 5 0 0 16 3 13 15
2 RoPS 5 5 0 0 25 13 12 15
3 SJK 6 3 2 1 14 11 3 11
4 KuPS YJ 5 3 1 1 14 5 9 10
5 JIPPO-j 5 2 1 2 15 18 -3 7
6 JJK 5 1 1 3 12 17 -5 4
7 Ilves 6 1 1 4 11 16 -5 4
8 FF Jaro 6 1 1 4 14 20 -6 4
9 Tervarit-j 5 1 1 3 4 10 -6 4
10 KPV 6 1 0 5 9 21 -12 3

  SM-sarjaan 2020    Jatkokarsintaan    Ykköseen 2020 

O = Ottelut V = Voitot T = Tasapelit H = Häviöt TM = Tehdyt maalit PM = Päästetyt maalit +/- = Maaliero P = Pisteet

  Kierroksen tulokset - Ottelut (25.01.2020 - 04.04.2020)

25.01.2020 Yleisöä
A 19:00 FC Espoo KäPa 0 - 3 (0, 2) 87
01.02.2020 Yleisöä
A 11:00 HJK VJS 8 - 0 (3, 0) 65
A 15:30 KäPa TPS 0 - 1 (0, 1) 37
B 16:30 SJK KPV 3 - 1 (3, 1) 110
A 17:30 PKKU HPS/FC POHU 2 - 1 (2, 0) 90
A 18:00 FC Honka FC Espoo 5 - 0 (2, 0) 89
02.02.2020 Yleisöä
B 13:00 RoPS JIPPO-j 6 - 2 (3, 0) Ounashalli 156
B 13:30 OLS JJK 3 - 0 (2, 0) 200
A 14:15 FC Inter PK-35 1 - 1 (1, 0) 61
B 16:00 Tervarit-j FF Jaro 2 - 2 (0, 1) 80
B 17:00 KuPS YJ Ilves 0 - 0 (0, 0) 89
08.02.2020 Yleisöä
B 13:30 JJK RoPS 4 - 5 (1, 2) Vehkahalli 107
A 14:00 FC Espoo PKKU 0 - 4 (0, 1) 57
A 16:00 HPS/FC POHU FC Inter 2 - 0 (1, 0) 126
A 16:15 TPS FC Honka 2 - 1 (0, 0) 30
A 18:00 PK-35 HJK 0 - 6 (0, 3) 120
B 18:00 JIPPO-j SJK 2 - 2 (1, 1) 52
B 18:30 KPV Tervarit-j 0 - 1 (0, 1) 174
A 20:00 VJS KäPa 1 - 8 (0, 3) 52
09.02.2020 Yleisöä
B 13:30 FF Jaro KuPS YJ 4 - 3 (2, 3) 128
B 14:45 Ilves OLS 1 - 2 (1, 0) 300
15.02.2020 Yleisöä
B 11:00 RoPS Ilves 6 - 2 (2, 1) Ounashalli 102
A 12:15 TPS HPS/FC POHU 2 - 0 (0, 0) 32
B 13:00 OLS FF Jaro 4 - 1 (2, 0) 158
A 14:00 VJS FC Honka 0 - 1 (0, 1) 40
A 14:00 FC Espoo PK-35 3 - 1 (0, 1) 35
B 14:00 SJK Tervarit-j 2 - 1 (1, 0) 65
A 18:00 HJK FC Inter 3 - 0 (1, 0) 72
B 18:00 JIPPO-j JJK 4 - 1 (1, 1) 109
16.02.2020 Yleisöä
A 14:00 KäPa PKKU 4 - 2 (3, 0) 60
B 17:30 KuPS YJ KPV 5 - 0 (3, 0) 75
22.02.2020 Yleisöä
B 13:30 JJK SJK 3 - 3 (2, 1) 83
A 15:00 PKKU HJK 0 - 3 (0, 2) 90
A 15:00 PK-35 TPS 3 - 1 (2, 0) 120
B 15:15 Ilves JIPPO-j 4 - 1 (2, 1) 48
B 17:15 KPV OLS 1 - 4 (0, 0) 114
23.02.2020 Yleisöä
A 12:00 FC Honka KäPa 1 - 1 (0, 0) 90
B 12:00 FF Jaro RoPS 1 - 2 (1, 2) Tellushalli 138
A 14:15 FC Inter VJS 6 - 1 (3, 1) 69
B 15:30 Tervarit-j KuPS YJ 0 - 3 (0, 1) 98
29.02.2020 Yleisöä
B 11:00 OLS Tervarit-j 3 - 0 (1, 0) 208
A 12:30 KäPa HPS/FC POHU 5 - 0 (2, 0) 63
B 13:30 JJK Ilves 4 - 2 (3, 1) 68
A 14:30 HJK FC Espoo 2 - 0 (0, 0) 111
B 16:00 RoPS KPV 6 - 4 (2, 3) Ounashalli 86
B 18:00 JIPPO-j FF Jaro 6 - 5 (2, 2) 107
A 18:15 TPS FC Inter 2 - 2 (1, 1) 105
A 19:00 FC Honka PK-35 4 - 0 (3, 0) 65
01.03.2020 Yleisöä
B 12:45 SJK KuPS YJ 1 - 3 (1, 2) 173
A 13:00 VJS PKKU 0 - 2 (0, 1) 80
04.03.2020 Yleisöä
A 14:15 TPS HJK 1 - 1 (1, 0) 30
07.03.2020 Yleisöä
B 15:30 KPV Ilves 3 - 2 (3, 1) 136
B 16:30 SJK FF Jaro 3 - 1 (2, 0) 127
A 18:10 HPS/FC POHU FC Honka 1 - 4 (0, 4) 125
A 20:00 PK-35 VJS 3 - 1 (2, 1) 130
08.03.2020 Yleisöä
A 14:30 PKKU FC Inter 0 - 1 (0, 1) 50
04.04.2020 Yleisöä
B 12:00 RoPS SJK _ - _ Ounashalli  
A 12:45 KäPa PK-35 _ - _  
B 12:45 Ilves Tervarit-j _ - _  
B 13:00 JJK KuPS YJ _ - _  
A 14:00 FC Honka PKKU _ - _  
A 14:15 FC Inter FC Espoo _ - _  
A 14:45 HJK HPS/FC POHU _ - _  
A 15:00 VJS TPS _ - _  
B 16:30 FF Jaro KPV _ - _  
B 18:00 JIPPO-j OLS _ - _