Sarjataulukko

Lohko A
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 HJK 3 3 0 0 17 0 17 9
2 KäPa 4 3 0 1 15 4 11 9
3 TPS 3 3 0 0 5 1 4 9
4 FC Honka 3 2 0 1 7 2 5 6
5 PKKU 3 2 0 1 8 5 3 6
6 HPS/FC POHU 3 1 0 2 3 4 -1 3
7 FC Espoo 4 1 0 3 3 13 -10 3
8 FC Inter 3 0 1 2 1 6 -5 1
9 PK-35 3 0 1 2 2 10 -8 1
10 VJS 3 0 0 3 1 17 -16 0
Lohko B
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 RoPS 3 3 0 0 17 8 9 9
2 OLS 3 3 0 0 9 2 7 9
3 SJK 3 2 1 0 7 4 3 7
4 KuPS YJ 3 1 1 1 8 4 4 4
5 Tervarit-j 3 1 1 1 4 4 0 4
6 JIPPO-j 3 1 1 1 8 9 -1 4
7 FF Jaro 3 1 1 1 7 9 -2 4
8 Ilves 3 0 1 2 3 8 -5 1
9 JJK 3 0 0 3 5 12 -7 0
10 KPV 3 0 0 3 1 9 -8 0

  SM-sarjaan 2020    Jatkokarsintaan    Ykköseen 2020 

O = Ottelut V = Voitot T = Tasapelit H = Häviöt TM = Tehdyt maalit PM = Päästetyt maalit +/- = Maaliero P = Pisteet

  Kierroksen tulokset - Ottelut (25.01.2020 - 04.04.2020)

25.01.2020 - 1. kierros Yleisöä
19:00 FC Espoo KäPa 0 - 3 (0, 2) 87
01.02.2020 - 1. kierros Yleisöä
11:00 HJK VJS 8 - 0 (3, 0) 65
15:30 KäPa TPS 0 - 1 (0, 1) 37
16:30 SJK KPV 3 - 1 (3, 1) 110
17:30 PKKU HPS/FC POHU 2 - 1 (2, 0) 90
18:00 FC Honka FC Espoo 5 - 0 (2, 0) 89
02.02.2020 - 1. kierros Yleisöä
13:00 RoPS JIPPO-j 6 - 2 (3, 0) Ounashalli 156
13:30 OLS JJK 3 - 0 (2, 0) 200
14:15 FC Inter PK-35 1 - 1 (1, 0) 61
16:00 Tervarit-j FF Jaro 2 - 2 (0, 1) 80
17:00 KuPS YJ Ilves 0 - 0 (0, 0) 89
08.02.2020 - 1. kierros Yleisöä
13:30 JJK RoPS 4 - 5 (1, 2) Vehkahalli 107
14:00 FC Espoo PKKU 0 - 4 (0, 1) 57
16:00 HPS/FC POHU FC Inter 2 - 0 (1, 0) 126
16:15 TPS FC Honka 2 - 1 (0, 0) 30
18:00 PK-35 HJK 0 - 6 (0, 3) 120
18:00 JIPPO-j SJK 2 - 2 (1, 1) 52
18:30 KPV Tervarit-j 0 - 1 (0, 1) 174
20:00 VJS KäPa 1 - 8 (0, 3) 52
09.02.2020 - 1. kierros Yleisöä
13:30 FF Jaro KuPS YJ 4 - 3 (2, 3) 128
14:45 Ilves OLS 1 - 2 (1, 0) 300
15.02.2020 - 1. kierros Yleisöä
11:00 RoPS Ilves 6 - 2 (2, 1) Ounashalli 102
12:15 TPS HPS/FC POHU 2 - 0 (0, 0) 32
13:00 OLS FF Jaro 4 - 1 (2, 0) 158
14:00 VJS FC Honka 0 - 1 (0, 1) 40
14:00 FC Espoo PK-35 3 - 1 (0, 1) 35
14:00 SJK Tervarit-j 2 - 1 (1, 0) 65
18:00 HJK FC Inter 3 - 0 (1, 0) 72
18:00 JIPPO-j JJK 4 - 1 (1, 1) 109
16.02.2020 - 1. kierros Yleisöä
14:00 KäPa PKKU 4 - 2 (3, 0) 60
17:30 KuPS YJ KPV 5 - 0 (3, 0) 75
22.02.2020 - 1. kierros Yleisöä
13:30 JJK SJK _ - _  
15:00 PKKU HJK _ - _  
15:00 PK-35 TPS _ - _  
15:15 Ilves JIPPO-j _ - _  
17:15 KPV OLS _ - _  
23.02.2020 - 1. kierros Yleisöä
12:00 FC Honka KäPa _ - _  
12:00 FF Jaro RoPS _ - _ Tellushalli  
14:15 FC Inter VJS _ - _  
15:30 Tervarit-j KuPS YJ _ - _  
29.02.2020 - 1. kierros Yleisöä
11:00 OLS Tervarit-j _ - _  
12:30 KäPa HPS/FC POHU _ - _  
13:30 JJK Ilves _ - _  
14:30 HJK FC Espoo _ - _  
15:00 RoPS KPV _ - _ Ounashalli  
18:00 JIPPO-j FF Jaro _ - _  
18:15 TPS FC Inter _ - _  
19:00 FC Honka PK-35 _ - _  
01.03.2020 - 1. kierros Yleisöä
12:45 SJK KuPS YJ _ - _  
13:00 VJS PKKU _ - _  
04.03.2020 - 1. kierros Yleisöä
14:15 TPS HJK _ - _  
07.03.2020 - 1. kierros Yleisöä
15:30 KPV Ilves _ - _  
16:30 SJK FF Jaro _ - _  
18:10 HPS/FC POHU FC Honka _ - _  
20:00 PK-35 VJS _ - _  
08.03.2020 - 1. kierros Yleisöä
14:30 PKKU FC Inter _ - _  
14.03.2020 - 1. kierros Yleisöä
11:30 KuPS YJ OLS _ - _  
13:00 Tervarit-j RoPS _ - _ Heinäpää PH  
15:30 KPV JIPPO-j _ - _  
16:00 HJK FC Honka _ - _  
15.03.2020 - 1. kierros Yleisöä
13:30 FF Jaro JJK _ - _  
14:00 PKKU PK-35 _ - _  
14:15 FC Inter KäPa _ - _  
16:15 Ilves SJK _ - _  
17:00 FC Espoo TPS _ - _  
20:15 HPS/FC POHU VJS _ - _  
21.03.2020 - 1. kierros Yleisöä
12:00 RoPS KuPS YJ _ - _ Ounashalli  
12:30 KäPa HJK _ - _  
14:00 SJK OLS _ - _  
15:15 Ilves FF Jaro _ - _  
16:15 TPS PKKU _ - _  
17:30 VJS FC Espoo _ - _  
18:00 JIPPO-j Tervarit-j _ - _  
18:30 PK-35 HPS/FC POHU _ - _  
22.03.2020 - 1. kierros Yleisöä
00:00 JJK KPV _ - _  
16:00 FC Honka FC Inter _ - _  
25.03.2020 - 1. kierros Yleisöä
19:00 KuPS YJ JIPPO-j _ - _  
28.03.2020 - 1. kierros Yleisöä
13:00 OLS RoPS _ - _ Heinäpää PH  
16:00 Tervarit-j JJK _ - _  
18:45 HPS/FC POHU FC Espoo _ - _  
04.04.2020 - 1. kierros Yleisöä
12:00 RoPS SJK _ - _ Ounashalli  
12:45 KäPa PK-35 _ - _  
12:45 Ilves Tervarit-j _ - _  
13:00 JJK KuPS YJ _ - _  
14:00 FC Honka PKKU _ - _  
14:15 FC Inter FC Espoo _ - _  
14:45 HJK HPS/FC POHU _ - _  
15:00 VJS TPS _ - _  
16:30 FF Jaro KPV _ - _  
18:00 JIPPO-j OLS _ - _