ROPSKAUPPA.FI                              
lauantai, 01 syyskuu 2012 07:50

Peura jatkaa RoPSissa

Kirjoittanut
Arvostele tätä artikkelia
(0 ääntä)

Antti Peura, 27, on solminut seuran kanssa kaudet 2013-2014 kattavan pelaajasopimuksen. RoPS-kasvatti on pelannut vahvan kauden laitapuolustajan tontilla, joten seuran tarjoama jatkosopimus oli odotettavissa.

Peura on "koulutukseltaan" hyökkääjä, mutta tälle kaudelle valmentaja Kari Virtanen istutti miehen vasemman puolustajan paikalle. Peura on sopeutunut erittäin hyvin uudelle pelipaikalle ja pelaa parhaillaan RoPS-uransa parasta kautta.

© 2012 RoPS

 

Luettu 1776 kertaa

Tietoa meistä

Rovaniemen Palloseura on Lapin suurin urheiluseura sekä Pohjois-Suomen johtava jalkapalloseura. Edustusjoukkueemme pelaavat Kakkosta sekä miehissä että naisissa. Naisten kakkosjoukkue pelaa Naisten Kolmosessa. Toimintamme pohja on yli 1000 junioripelaajassamme, joille haluamme luoda turvallisen harrastusympäristön sekä tavoitteellisille pelaajille selkeän polun aina kansainvälisille kentille saakka.

Ota yhteyttä

Puheenjohtaja
Matti Poikajärvi
+358 405 388 325
matti.poikajarvi@rops.fi

Toiminnanjohtaja
Jari Näsman
jari.nasman@rops.fi
+358 505 990 309