Tulokset & Sarjataulukko: Suomen Cup 2018


  Kierroksen tulokset - Lohkovaihe (19.01.2018 - 10.03.2018)

19.01.2018 - 1. kierros
Lohko B 19:00 KPV  0 - 0 (0:0)  TPV
Lohko E 19:00 FC Inter  3 - 0 (0:0)  EIF
Lohko A 19:00 KuPS  5 - 2 (2:1)  MuSa
Lohko D 19:00 HIFK  1 - 1 (1:0)  Gnistan
20.01.2018 - 1. kierros
Lohko E 14:00 TPS  1 - 1 (0:0)  Klubi 04
Lohko D 14:00 HJK  4 - 1 (2:1)  PEPO
Lohko A 15:00 PS Kemi  3 - 0 (0:0)  AC Kajaani
21.01.2018 - 1. kierros
Lohko B 17:00 SJK  4 - 0 (1:0)  PKK-U
Lohko E 18:00 IFK Mariehamn  4 - 0 (2:0)  Honka Akatemia
26.01.2018 - 1. kierros
Lohko D 18:30 Gnistan  0 - 8 (0:3)  HJK
Lohko B 18:45 VPS  2 - 0 (0:0)  FF Jaro
27.01.2018 - 1. kierros
Lohko C 13:00 FC Lahti  2 - 1 (2:0)  FC Haka
Lohko C 13:30 JJK  2 - 0 (1:0)  GrIFK
Lohko D 14:00 Honka  1 - 0 (0:0)  FC KTP
Lohko C 14:30 Ilves  3 - 0 (1:0)  FC Viikingit
Lohko A 15:00 AC Kajaani  3 - 4 (2:2)  AC Oulu
Lohko A 16:30 MuSa  0 - 6 (0:3)  RoPS Karhuhalli
28.01.2018 - 1. kierros
Lohko A 15:00 PS Kemi  1 - 3 (1:1)  KuPS
Lohko E 18:00 IFK Mariehamn  4 - 2 (3:2)  Klubi 04
02.02.2018 - 1. kierros
Lohko E 17:00 TPS  1 - 1 (0:1)  IFK Mariehamn
Lohko A 18:30 RoPS  1 - 2 (0:0)  PS Kemi Junkohalli
Lohko B 19:00 KPV  1 - 2 (0:2)  SJK
Lohko A 19:00 KuPS  6 - 1 (2:1)  AC Kajaani
03.02.2018 - 1. kierros
Lohko E 12:00 Klubi 04  4 - 0 (1:0)  Honka Akatemia
Lohko D 14:00 FC KTP  2 - 0 (2:0)  Gnistan
Lohko C 14:00 JJK  0 - 3 (0:2)  Ilves
Lohko C 14:00 GrIFK  2 - 3 (2:1)  FC Haka
Lohko C 15:00 FC Viikingit  2 - 2 (0:1)  FC Lahti
Lohko B 17:30 TPV  2 - 6 (1:3)  FF Jaro
Lohko B 18:30 PKK-U  0 - 5  VPS
04.02.2018 - 1. kierros
Lohko D 13:00 PEPO  1 - 4 (0:3)  HIFK
09.02.2018 - 1. kierros
Lohko A 17:30 RoPS  1 - 1 (1:0)  AC Oulu Arina Areena, Oulu
Lohko E 19:00 FC Inter  0 - 0 (0:0)  TPS
Lohko D 19:00 HIFK  3 - 1 (1:1)  FC KTP
10.02.2018 - 1. kierros
Lohko C 13:00 FC Lahti  4 - 2 (2:1)  JJK
Lohko C 14:30 Ilves  3 - 1 (3:0)  GrIFK
Lohko C 14:30 FC Haka  5 - 1 (2:0)  FC Viikingit
Lohko B 15:00 FF Jaro  4 - 0 (2:0)  PKK-U
Lohko B 15:00 SJK  4 - 0 (1:0)  TPV
Lohko D 16:00 Gnistan  1 - 0 (0:0)  PEPO
Lohko B 17:00 VPS  3 - 3 (2:2)  KPV
11.02.2018 - 1. kierros
Lohko A 18:00 MuSa  2 - 2 (2:0)  PS Kemi
16.02.2018 - 1. kierros
Lohko D 19:00 HIFK  2 - 3 (2:1)  Honka
17.02.2018 - 1. kierros
Lohko A 13:00 RoPS  4 - 2 (3:1)  AC Kajaani Ounashalli
Lohko A 14:00 AC Oulu  2 - 6 (1:3)  KuPS
Lohko D 14:00 HJK  5 - 1 (3:0)  FC KTP
Lohko C 14:30 Ilves  2 - 2 (0:2)  FC Lahti
Lohko C 15:00 FC Viikingit  0 - 1 (0:0)  JJK
Lohko B 17:00 VPS  6 - 0 (2:0)  TPV
Lohko E 19:00 Klubi 04  2 - 3 (1:2)  EIF
18.02.2018 - 1. kierros
Lohko E 18:00 IFK Mariehamn  2 - 4 (1:3)  FC Inter
24.02.2018 - 1. kierros
Lohko C 13:00 FC Lahti  _ - _  GrIFK
Lohko D 14:00 HJK  _ - _  HIFK
Lohko C 14:30 FC Haka  _ - _  Ilves
Lohko B 15:00 FF Jaro  _ - _  SJK
Lohko A 15:30 AC Oulu  _ - _  MuSa
Lohko B 17:00 PKK-U  _ - _  KPV
26.02.2018 - 1. kierros
Lohko E 17:30 EIF  _ - _  Honka Akatemia
02.03.2018 - 1. kierros
Lohko E 17:00 EIF  _ - _  IFK Mariehamn
Lohko B 19:00 SJK  _ - _  VPS
03.03.2018 - 1. kierros
Lohko E 13:00 FC Inter  _ - _  Klubi 04
Lohko E 15:00 Honka Akatemia  _ - _  TPS
Lohko D 15:00 PEPO  _ - _  Honka
09.03.2018 - 1. kierros
Lohko B 19:00 KPV  _ - _  FF Jaro
Lohko B 19:00 TPV  _ - _  PKK-U
10.03.2018 - 1. kierros
Lohko D 14:00 Honka  _ - _  Gnistan
Lohko E 14:00 TPS  _ - _  EIF
Lohko D 14:00 FC KTP  _ - _  PEPO
Lohko C 14:00 JJK  _ - _  FC Haka
Lohko A 14:00 PS Kemi  _ - _  AC Oulu
Lohko A 14:00 KuPS  _ - _  RoPS Kuopio-halli
Lohko C 14:00 GrIFK  _ - _  FC Viikingit
Lohko D 15:00 Honka  _ - _  HJK
Lohko A 15:00 AC Kajaani  _ - _  MuSa
Lohko E 17:00 Honka Akatemia  _ - _  FC Inter

Sarjataulukko

Lohko A
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 sama (1) KuPS 4 4 0 0 20 6 14 12
2 sama (2) RoPS 4 2 1 1 12 5 7 7
3 sama (3) PS Kemi 4 2 1 1 8 6 2 7
4 sama (4) AC Oulu 3 1 1 1 7 10 -3 4
5 sama (5) MuSa 3 0 1 2 4 13 -9 1
6 sama (6) AC Kajaani 4 0 0 4 6 17 -11 0
Lohko B
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 sama (1) VPS 4 3 1 0 16 3 13 10
2 sama (2) SJK 3 3 0 0 10 1 9 9
3 sama (3) FF Jaro 3 2 0 1 10 4 6 6
4 sama (4) KPV 3 0 2 1 4 5 -1 2
5 sama (5) TPV 4 0 1 3 2 16 -14 1
6 sama (6) PKK-U 3 0 0 3 0 13 -13 0
Lohko C
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 sama (1) Ilves 4 3 1 0 11 3 8 10
2 sama (2) FC Lahti 4 2 2 0 10 7 3 8
3 sama (3) FC Haka 3 2 0 1 9 5 4 6
4 sama (4) JJK 4 2 0 2 5 7 -2 6
5 sama (5) FC Viikingit 4 0 1 3 3 11 -8 1
6 sama (6) GrIFK 3 0 0 3 3 8 -5 0
Lohko D
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 sama (1) HJK 3 3 0 0 17 2 15 9
2 sama (2) HIFK 4 2 1 1 10 6 4 7
3 sama (3) Honka 2 2 0 0 4 2 2 6
4 sama (4) Gnistan 4 1 1 2 2 11 -9 4
5 sama (5) FC KTP 4 1 0 3 4 9 -5 3
6 sama (6) PEPO 3 0 0 3 2 9 -7 0
Lohko E
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 sama (1) FC Inter 3 2 1 0 7 2 5 7
2 sama (2) IFK Mariehamn 4 2 1 1 11 7 4 7
3 sama (3) Klubi 04 4 1 1 2 9 8 1 4
4 sama (4) EIF 2 1 0 1 3 5 -2 3
5 sama (5) TPS 3 0 3 0 2 2 0 3
6 sama (6) Honka Akatemia 2 0 0 2 0 8 -8 0

  Puolivälieriin    Karsinta puolivälieriin 

O = Ottelut V = Voitot T = Tasapelit H = Häviöt TM = Tehdyt maalit PM = Päästetyt maalit +/- = Maaliero P = Pisteet


Ota yhteyttä

Yhteystiedot:

  petri.jaatinen(@)rops.fi
 +358 400 584 227

  jari.ilola(@)rops.fi
 +358 400 322 374

 Koskikatu 24 as. 5 , 96200 Rovaniemi

Kaikki yhteystiedot

JoomShaper