ROPSKAUPPA.FI                              


  Kierroksen tulokset - Lohkovaihe (19.01.2019 - 03.02.2019)

19.01.2019 - 1. kierros Yleisöä
14:00 NJS  3 - 0 (1:, 0:)  LPS    
16:00 KaaPo  3 - 0 (0:, 0:)  P-Iirot    
18:30 FC Jazz  3 - 1 (2:, 1:)  VPS J Akatemia    
20:30 Gnistan  2 - 1 (0:, 1:)  FC Viikingit   112
20.01.2019 - 1. kierros Yleisöä
14:00 PS Kemi  1 - 2 (0:, 2:)  OLS   120
15:45 JS Hercules  3 - 1 (1:, 1:)  RoPS/2   Heinäpää PH 105
20:15 HJS Akatemia  1 - 2 (1:, 0:)  Ilves/2   104
20:30 PEPO  1 - 1 (1:, 0:)  MP   87
25.01.2019 - 1. kierros Yleisöä
18:30 P-Iirot  2 - 3 (1:, 2:)  SalPa   85
19:30 VPS J Akatemia  0 - 2 (0:, 1:)  SJK/2   175
26.01.2019 - 1. kierros Yleisöä
19:00 FC Viikingit  1 - 3 (0:, 2:)  GrIFK   51
27.01.2019 - 1. kierros Yleisöä
13:00 Ilves/2  0 - 2 (0:, 1:)  TamU   412
13:45 JS Hercules  1 - 2 (0:, 0:)  OLS   178
14:00 MP  1 - 3 (1:, 2:)  JIPPO   149
14:00 FC Honka Akatemia  1 - 1 (1:, 0:)  NJS   100
15:30 RoPS/2  5 - 0 (3:, 0:)  PS Kemi   Ounashalli 75
21:00 PKKU  0 - 5  Klubi 04    
01.02.2019 - 1. kierros Yleisöä
19:00 PS Kemi  0 - 3 (0, 2)  JS Hercules   154
19:30 SJK/2  0 - 0 (0, 0)  FC Jazz   125
02.02.2019 - 1. kierros Yleisöä
13:15 SalPa  1 - 4 (1, 2)  KaaPo   72
14:30 GrIFK  1 - 3 (0, 2)  Gnistan   50
20:30 Klubi 04  2 - 3 (1, 2)  FC Espoo   234
03.02.2019 - 1. kierros Yleisöä
14:00 JIPPO  0 - 0 (0, 0)  PEPO   182
17:00 OLS  0 - 1 (0, 1)  RoPS/2   Heinäpää PH 114
18:20 TamU  2 - 0 (2, 0)  HJS Akatemia   114
20:30 LPS  0 - 0 (0, 1)  FC Honka Akatemia    
08.02.2019 - 1. kierros Yleisöä
20:15 FC Espoo  3 - 0 (1, 0)  PKKU   54

Sarjataulukko

Lohko 1
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 JS Hercules 3 2 0 1 7 3 4 6
- RoPS/2 3 2 0 1 7 3 4 6
3 OLS 3 2 0 1 4 3 1 6
4 PS Kemi 3 0 0 3 1 10 -9 0
Lohko 2
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 FC Jazz 2 1 1 0 3 1 2 4
2 SJK/2 2 1 1 0 2 0 2 4
3 VPS J Akatemia 2 0 0 2 1 5 -4 0
Lohko 3
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 JIPPO 2 1 1 0 3 1 2 4
2 PEPO 2 0 2 0 1 1 0 2
3 MP 2 0 1 1 2 4 -2 1
Lohko 4
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 TamU 2 2 0 0 4 0 4 6
2 Ilves/2 2 1 0 1 2 3 -1 3
3 HJS Akatemia 2 0 0 2 1 4 -3 0
Lohko 5
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 FC Espoo 2 2 0 0 6 2 4 6
2 Klubi 04 2 1 0 1 7 3 4 3
3 PKKU 2 0 0 2 0 8 -8 0
Lohko 6
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 KaaPo 2 2 0 0 7 1 6 6
2 SalPa 2 1 0 1 4 6 -2 3
3 P-Iirot 2 0 0 2 2 6 -4 0
Lohko 7
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 NJS 2 1 1 0 4 1 3 4
2 FC Honka Akatemia 2 0 2 0 1 1 0 2
3 LPS 2 0 1 1 0 3 -3 1
Lohko 8
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 Gnistan 2 2 0 0 5 2 3 6
2 GrIFK 2 1 0 1 4 4 0 3
3 FC Viikingit 2 0 0 2 2 5 -3 0

  Jatko-otteluun 

O = Ottelut V = Voitot T = Tasapelit H = Häviöt TM = Tehdyt maalit PM = Päästetyt maalit +/- = Maaliero P = Pisteet

Tietoa meistä

Rovaniemen Palloseura on Lapin suurin urheiluseura sekä Pohjois-Suomen johtava jalkapalloseura. Edustusjoukkueemme pelaavat Ykköstä sekä Miehissä että Naisissa. Akatemiajoukkue RFA pelaa Miesten Kakkosessa ja Naisten kakkosjoukkue samoin Naisten Kakkosessa. Toimintamme pohja on yli 1000 junioripelaajassamme, joille haluamme luoda turvallisen harrastusympäristön sekä tavoitteellisille pelaajille selkeän polun aina kansainvälisille kentille saakka.

Ota yhteyttä

Puheenjohtaja
  risto.niva(@)rops.fi
 +358 400 694 774

Myyntijohtaja
  petri.jaatinen(@)rops.fi
 +358 400 584 227